Leia oma päikeseprillid ja spordiprillid taskukohase hinnaga
Tasuta transport Eestis alates 40€ tellimustele, tasuta tagastamine!

Kuidas valida päikeseprille?

Selleks, et silmad oleks ilusa ilmaga kaitstud liigse päikesekiirguse eest, peab     tegema otsuse, millised päikeseprillid parasjagu Sinu vajadustele vastavad on.   Turul on lai valik erinevaid päikeseprille erinevatelt tootjatelt, prillide valikul          jälgitakse värve, suuruseid, tähiseid, kaitsevõimet. Kuid sageli jääb lõpliku otsuse tegemine teadmatuse ja kogenematuse taha, et mida täpselt on prillide valikul oluline jälgida.

    See, et UV- kiirgus on nahale kahjulik, teavad ilmselt juba kõik. Paraku aga see,           et UV- kiirgusel on negatiivne mõju ka silmadele, seda üldiselt endale ei          teadvustata. Kuigi kiirgus ise on nähtamatu, siis liigne kokkupuude kiirgusega võib kahjustada silmade sarvkesta, võib muuta silmaläätse tuhmimaks ja samuti teha liiga silmapõhjale - need kõik omavad negatiivset mõju sinu silmanägemisele.

Eelneva jutu kokkuvõtteks – päikeseprillide valimisel on kõige olulisemaks         eelduseks UV-kaitse olemasolu. Enamik päikeseprille on 100% UV kaitsega.     Suured brändid väidavad, et soodsama otsa päikeseprillidel see kaitse puudub, kuid tegelikult see väide ei vasta alati tõele. Seega, kui teie uutel päikeseprillidel on märge UV400, tähendab see, et prillid filtreerivad kiirgust ja valgust
          kuni 400 nanomeetri lainepikkuseni. Seetõttu nimetatakse UV400 ka                  "100-protsendiliseks kaitseks", sest see kaitseb teie silmi kogu UV-kiirguse                      lainepikkuste spektri eest. Kinnitavaks faktoriks võib ka pidada CE märgise            olemasolu päikeseprillide. "CE" märgisega päikeseprillid peavad filtreerima      vähemalt lainepikkust 380nanomeetrit ning vastama ELi suunistele. CE märgise    lisab tootja, kui need tingimused on täidetud.

Päikeseprille valides tuleb silmas pidada ka klaaside tumedust. Klaasid jagunevad tumeduse järgi erinevatesse kategooriatesse valguse neeldumise järgi.

Kokku on 5 erinevat kategooriat, mis näitavad nii klaasi toonust kui ka tumedust -
alates väga heledast (kategooria 0) kuni väga tumedani (kategooria 4).

Kategooria 0 - valguse neeldumine maksimaalselt 5% ulatuses, kasutatakse      retseptiprillide jaoks.
Kategooria 1 - Läätsed on kergelt toonitud, tumenevad väga vähe. Üldjuhul ei piisa esimese kategooria päikeseprillidest päikeseliste ilmade puhul, prille kasutatakse pigem moe eesmärkidel.
Kategooria 2 ja 3 - Enimlevinud kategooriad, need päikeseprillid on mõeldud    igapäeva toimetusteks päikeseliste ilmade puhul.
Kategooria 4 - Neljanda kategooria päikeseprillid on kõige tumedamate             läätsedega, need neelavad väga palju nähtavat valgust ja seetõttu kasutatakse neid ekstreemsetes oludes, näiteks kõrgmäestikus mägironimise käigus.

Ja lõpetuseks, vähemoluliseks ei saa ka lugeda mugavust. Prillid peaksid näos olema selliselt, et liigset survet ei tunne mitte ükski kontaktpind näol, kuid teisalt on kontakt piisavalt tugev, et prillid ei kuku ära. Õnneks on prilliraami laiust valides võimalik leida endale just need sobivad prillid. Tänapäevased prillid on oma kuju     poolest sobilikud sisuliselt kõikide näokujudega, seetõttu on ka valik palju           mitmekesisem ja Sinu jaoks mugavaid päikeseprille võib leiduda ka mitu :)

Refresh e-poes leitavad päikeseprillid on varustatud "CE" tähisega tagamaks Sinu silmade parima kaitse. Enamik meie tootevalikus olevates päikeseprillidest on klaasi tumeduse järgi liigitatud kas kategooria 2 või kategooria 3 klassi ehk on igati sobilikud igapäevaseks kasutamiseks :)

Kõikide päikeseprillidega tutvu ikka meie e-kaubamajas www.refigure.ee/paikeseprillid


Eelmine
Polariseeritud prilliklaasid
Järgmine
Kuidas valida spordiprille?

Lisa kommentaar

Email again: