Leia oma päikeseprillid ja spordiprillid taskukohase hinnaga
Tasuta transport Eestis alates 40€ tellimustele, tasuta tagastamine!

Kuidas valida spordiprille?

Õues füüsiliselt aktiivne olles mõjutavad seda konkreetset tegijat sageli erinevad ilmastikutingimused - näiteks päike, tuul, vihm või lumi. Tänapäeval on palju        erineva lahendusega spordiprille, millest räägime blogis lähemalt. 

Sportlase ja ka tavalise harrastaja sooritusvõime säilimiseks on spordiprillide   arendamise puhul laskutud juba ka pisidetailidesse. Tänapäevased spordiprillid on väga erinevate  lahendustega - saadaval on juba nii toonitud, läbipaistvate,          polariseeritud kui ka fotokroomsete klaasidega prillid.

Prillid peaksid olema võimalikult vastupidavad ja kerged, sealjuures on oluline ka kasutajamugavus – prillid peavad istuma peas võimalikult mugavalt. Prillide       sangad peaksid ulatuma kõrva taha, lisaks võiksid need õrnalt peast kinni hoida. Samas tuleb tähelepanu pöörata sellele, et sangad liialt ei pigistaks. Hea müüja suudab aga tagasisidet anda selles osas, et milliste prillide sangad on lihtsasti   painutatavad ja millistel mitte.
    Mugavate prilliraamide tegemiseks kasutatakse nii pehmendavaid materjale        ninapealse, kui ka näiteks kõrvataguse osas. On oluline, et prillikandja tunneks end prillidega mugavalt ning et prillid oleksid piisavalt tihkelt näo ümber.  

Teine oluline aspekt prilliraamide valikul on nende kaal – mida kergemad on prillid, seda mugavamalt need üldjuhul nina peal istuvad. Sellisel juhul avaldavad need füüsiliselt aktiivne olles vähem mõju sooritusele. Kaalu arvestades tasub valida  näiteks polükarbonaadist või atsetaadist valmistatud prilliraame.  

Prille soetades tasub kohe mõelda ka nende hooldamise peale. Prillide eluea      pikendamiseks tuleb soetada korralik mikrofiibrist lapp, mida eelistada särgi      nurgale ning tugevast materjalist prillitoos, mis vähendab läätse kahjustamise võimalust.

      Spordiprille valides on oluline pöörata ka rõhku läätsede värvile. Olenevalt        spordialast on soovituslik kasutada erinevat tooni läätsesid, erinevatel värvidel on erinev toime keskkonna valguse moonutamisele ja peegeldamisele.

Kollane, oranž – parandavad kontrasti, eriti pilvise ilmaga ja hämaras nii siseruumis kui õues.
Roosa, punane – annavad hea kontrasti vahelduva pilvisuse korral, kuid             moonutavad värve.
Tumekollane, pronks, pruun – parandavad kontrasti muru ja sinise taeva taustal ning tõstavad nägemisteravust. Sobivad ereda valguse puhul, kuid moonutavad   pisut värve.
Roheline – parandab kontrasti, samal ajal jätab värvid loomulikuks.
Hall – vähendab üldiselt eredat valgust ja jätab kõik värvid loomulikeks.

Laia valiku spordiprille leiad just meie e-kaubamajast www.refigure.ee/spordiprillid
Ja kui Sul tekib küsimusi, võta meiega ühendust läbi kontakti vormi.

Edukat sportlemist! :) 

Eelmine
Kuidas valida päikeseprille?
Järgmine
Kuidas valida mäesuusaprille ?

Lisa kommentaar

Email again: